• Historia obecności marki Prenatal w Polsce rozpoczyna się dokładnie 18 stycznia 1996 roku. Wtedy marka Prenatal uzyskuje świadectwo ochronne dla znaku towarowego z Urzędu Patentowego. Rozpoczynają się prace przygotowawcze do rejestracji produktu w ówczesnym Instytucie Leków.
 • 13.05.1998 Prenatal uzyskuje świadectwo rejestracji wydane przez Ministra Zdrowia jako produkt leczniczy bez recepty. Występuje w dwóch wariantach opakowań 30 i 100 tabletek. Jest to produkt dystrybuowany przez firmę Holbex, produkowany w USA, jako jeden z wielu produktów czołowej amerykańskiej marki Puritan’s Pride  - „Z inspiracji natury” z charakterystycznym kwiatuszkiem w logo.
 • Przez lata marka zyskuje zaufanie lekarzy, farmaceutów i konsumentek. Cechą charakterystyczną tego zestawu dla kobiet w ciąży są odpowiednio dobrane dawki kluczowych w tym okresie składników jak: żelazo, kwas foliowy, witaminy z grupy B, wapń i cynk.  W 2004 roku Prenatal zostaje liderem rynku. 
 • 2005 rok zostaje wprowadzony na rynek nowy produkt marki Prenatal Complex – preparat dostosowany do potrzeb kobiet w I trymestrze ciąży. Po raz pierwszy w Polsce jest dostępny produkt, który zawiera łagodzący nudności i wymioty imbir oraz dawki witamin i składników mineralnych dopasowane do potrzeb i wymagań I trymestru.
 • 2005 rok W związku z wejściem Polski do Unii Europejskiej oraz zmianami przepisów w prawie farmaceutycznym i żywnościowym – Prenatal zostaje zarejestrowany jako suplement diety pod nazwą Prenatal Classic. Preparat jest wskazany od II trymestru ciąży do końca okresu karmienia piersią
 • W 2007 roku po raz pierwszy na rynku pojawia się preparat z kwasami omega-3 przeznaczony dla kobiet ciąży Prenatal DHA. Jest to produkt wspomagający rozwój mózgu i siatkówki oka dziecka oraz zmniejszający ryzyko depresji poporodowej i porodu przedwczesnego. Prenatal DHA zawiera 300 mg DHA w jednej kapsułce zgodnie z ówczesnymi rekomendacjami towarzystw naukowych.
 • W związku ze zmieniającymi się wytycznymi wszystkie produkty marki Prenatal uzyskują pozytywne opinie Centrum Zdrowia Dziecka i od 2009 roku mają status dietetycznego środka spożywczego specjalnego przeznaczenia medycznego. Taki status uzyskują produkty specjalistyczne o składach dostosowanych pod specjalne potrzeby określonych grup osób w tym wypadku kobiet w ciąży i mam karmiących  piersią. Takie produkty powinny być stosowane pod nadzorem lekarza.
 • Początek 2010 roku to wprowadzenie na rynek nowego produktu Prenatal ProBaby. Po raz pierwszy na polskim rynku pojawia się specjalistyczny produkt do stosowania zarówno przez mężczyzn jak i kobiety, który wspiera płodność pary starającej się o dziecko.
 • W 2010 roku w związku z nowymi rekomendacjami ekspertów dla witaminy D Prenatal Classic został wzbogacony o dawkę 800 IU tej witaminy. 
 • W 2011 roku zmieniają się rekomendacje dla kolejnego składnika jakim jest jod. Eksperci uznali, że nawet w przypadku nadczynności tarczycy kobieta w ciąży z uwagi na zwiększone potrzeby płodu powinna suplementować jod. Dlatego Prenatal Classic, który właśnie z uwagi na potrzeby kobiet z problemami z tarczycą jodu nie zawierał – od tego momentu został wzbogacony o jod. Do preparatu dodano również selen – składnik często niedoborowy w naszej diecie, a współdziałający wraz z jodem i niezbędny do prawidłowej pracy tarczycy.
 • W 2011 roku marka Prenatal została wzbogacona o dwa kolejne produkty: Prenatal Gripcare przeznaczony dla kobiet w okresie przeziębienia i grypy oraz Prenatal Urocare stosowany w przypadku infekcji dróg moczowych.
 • Konferencja „Witamina D: minimum, maximum, optimum” przynosi kolejne zmiany jeśli chodzi o rekomendowaną dawkę witaminy D dla kobiet ciężarnych. Dlatego w 2013 roku również zmianie ulega ilość tej witaminy w Prenatal Classic i obecnie wynosi 2000 IU, co jest zgodne z najnowszymi wytycznymi.
 • 2014 rok – kolejna zmiana w ofercie marki. Na rynek wchodzi Prenatal Duo preparat łączący tabletkę Prenatal Classic i kapsułkę Prenatal DHA. Jest to również korzystniejsza oferta cenowa dla kobiet, które mogą kupować ten preparat taniej niż dotychczasowe dwa osobno zapakowane produkty.
 • Początek roku 2015 to kolejna ważna zmiana dla marki. Preparat Prenatal Complex zostaje zastąpiony produktem Prenatal Uno zalecany kobietom przygotowującym się do ciąży i w I trymestrze ciąży. Zgodnie ze zmieniającymi się wytycznymi i badaniami naukowymi z preparatu usunięto żelazo oraz kilka innych składników. Preparat zawiera tylko udokumentowane i najważniejsze składniki: jod, witaminę D, kwas foliowy, witaminę B6 i B12 oraz imbir. Preparat zawiera DNA Protection Formula i jest skoncentrowany na ochronie DNA zarodka. Dzięki zawartości imbiru łagodzi również nudności i wymioty ciężarnych.
 • Sierpień 2015 to kolejna ważna data w historii marki. W związku z nowymi wytycznymi Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego ulega zmianie dawka DHA rekomendowana kobietom ciężarnym. Jest to obecnie minimum 600 mg, dlatego zarówno Prenatal Duo jak i DHA zawiera taką dawkę tego składnika. 
 • W tym samym czasie kolejną metamorfozę przeszła również tabletka zawarta w Prenatal Duo i Prenatal Classic. Po raz pierwszy na rynek polski wprowadziliśmy cholinę i metylokobalaminę. Cholina to niezwykle ważna substancja, która korzystnie wpływa na rozwój centralnego układu nerwowego dziecka, ukrwienie łożyska oraz transport DHA z organizmu mamy do płodu. Metylokobalamina to aktywna forma witaminy B12, która jest lepiej wykorzystywana przez organizm. 
 • Rok 2015 przyniósł również zmianę brandu, pod którym Prenatal jest dostępny w polskich aptekach. Obecnie Prenatal należy do marki NutroPharma i taka nazwa będzie widoczna na opakowaniach wszystkich produktów tej marki. 

Jak widać z powyższej historii marka zmieniała się i obecne na rynku produkty tej marki: Prenatal Uno, Prenatal Duo, Prenatal DHA i Prenatal Classic niewiele mają wspólnego z pierwszym produktem Prenatal, który pojawił się na polskim rynku prawie 18 lat temu. Jesteśmy elastyczni i szybko reagujemy na zmieniające się wytyczne, rekomendacje ekspertów, nowe badania naukowe, dostosowując skład naszych preparatów. Zmieniamy się, żeby jak najlepiej odpowiadać na potrzeby przyszłych mam w różnych okresach ciąży i w okresie karmienia piersią. A wszystko to przy wsparciu wielu ekspertów z dziedziny ginekologii i położnictwa,  dietetyki, a ostatnio nawet epigenetyki i programowania żywieniowego.