Prenatal Uno

Prenatal Uno

Początkowy okres rozwoju dziecka w brzuchu mamy jest kluczowy. Prenatal Uno dostarczy takich składników jak  kwas foliowy, cholinę, jod, oraz witaminy B6 i B12. Zawiera również imbir, który łagodzi nudności.

Składniki Prenatal Uno oraz ich działanie • Cholina
Badania wskazują na znaczącą rolę choliny w redukcji wadcewy nerwowej (WCN) oraz ochronie uszkodzeń DNA1,2. Cholina wpływa również narozwój i prawidłowe funkcjonowanie centralnego układu nerwowego, w tym strukturodpowiedzialnych za pamięć2.


 • Folactiv

Jest to połączenie kwasu foliowego oraz aktywnej formy folianów. Kwasfoliowy to jedyny związek o udowodnionym wpływie na redukcję WCN, a aktywnaforma folianów zapewnia lepszą biodostępnośœć dla kobiet z wolniejszym metabolizmemkwasu foliowego. Dotyczy to co drugiej kobiety w Polsce3.


 • MetylB12

Bierze udział w procesie neutralizacji homocysteiny w organizmie4.Wysoki poziom homocysteiny jest powiązany z zaburzeniami przebiegu ciąży iniekorzystnym wpływem na wzrastanie płodu5.


 • Jod
Odpowiada za produkcję hormonów tarczycy i jej funkcjonowanie. Jest ważnydla rozwoju układu nerwowego oraz dla prawidłowego wzrostu dziecka6.


 • Witamina D3

Jest ona istotna w okresie przygotowania do ciąży ze względu nakorzystny wpływ na jej utrzymanie7,8.


 • Imbir
Jest to naturalny składnik, który łagodzi poranne mdłośœci w czasie ciąży. Działanie imbiru potwierdza szereg badańklinicznych9.Czy wiesz że?

 • Imbir jest źródłem polifenoli i ma właściwości antyoksydacyjne, co ma znaczenie dla ochrony materiału genetycznego zawartego w komórce jajowej 8?
 • Imbir według Ayurwedy był uznawany za afrodyzjak z uwagi na jego właściwości poprawiające krążenie. Prawidłowe krążenie jest również istotne w procesie implantacji zarodka w macicy.    

Sposób użycia:
Najlepiej przyjmować 1 kapsułkę Prenatal Uno dziennie w trakcie posiłku. Przy zwiększonym zapotrzebowaniu sposób użycia należy skonsultować z lekarzem. Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu kobiety. Korzystne działanie składników preparatu, o którym mówią oświadczenia zdrowotne wynika z odpowiedniej ilości składników aktywnych stosowanych zgodnie ze sposobem użycia.


Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Niewyrównana nadczynność tarczycy.


Opakowanie:
30 kapsułek


Ważna Informacja:
Produkt przyjmowany pod nadzorem lekarza.


Przechowywanie:
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Dostępny w aptekach i sklepach zielarskich.

  (1) Shaw GM et al. Am J Epidemol 2004; 160:102-9

  (2) Zeisel SH. International Journal of women’s Health. 2013;5

  (3) Seremak-Mrozikiewicz A et al. Archives of Perinatal Medicine 2013, 19, 12-18.

  (4) Stabler, 2006, EFSA Journal 2010;8(10):1756

  (5) Czeczot H. Postępy Hig Med Dośw (online) 2008; 62:405-19

  (6) FAO, Summary of the human metabolic processes requiring iodine.

  (7) Płudowski P et al. Endokrynol Pol 2013; 64 (4): 319–327

  (8) Grundamnn  M. et al. Reproductive Biology and Endocrinology 2011, 9:146

  (9) Sabieri F. et al Nurs Midwifery Stud. 2014; 3(1): e11841

Geny to nie wszystko

Dowiedz się więcej